Opublikowano Dodaj komentarz

Stoisko promocyjne – czym zaskoczyli nas wystawcy na WebSummit

stoisko promocyjne web summit 2018

W tym roku postanowiłem odwiedzić konferencję web summit i choć z zawodu nie jestem architektem, nie jedno stoisko promocyjne potrafiło mnie zaskoczyć.  Poniżej pozwolę sobie opisać te najciekawsze, a jak na ich tle wypadają Polskie firmy?

Stoisko promocyjne EDP

Jedym z ważniejszych celów targów czy konferencji takich jak web summit jest nawiązanie kontaktów z ludźmi. Najczęściej inwestorów ze startup’ami. Takie spotkanie kojarzy nam się z hasłem „elevator pitch”. I wokół tego hasła zbudowano stoisko firmy EDP, w którym była specjalna salka – będąca windą – w której miało się dokładnie minutę by przedstawić swój pomysł na biznes. Zresztą zobaczcie sami na firmie promocyjnym z tego wydarzenia.

Stoisko promocyjne CISCO

Czasem nie potrzeba wymyślnych instalacji by się wyróżnić. Stoisko promocyjne CISCO swoją architekturą, mimo swej prostoty i braku jakiś nadzwyczajnych pomysłów w pełni wyraża to czym jest ta firma. Jest ona jedną z najlepiej kojarzynych firm technologicznych. Przeszklone ściany i neonowe podświetlenia odrazu nasuwają nam na myśl nowoczesność. Przy czym dobry dobór tych instalacji pozwolił zachować elegancką formę.

 

Było także wiele innych ciekawych stoisk, jeśli któreś spodobało Ci się bardziej, daj znać o tym w komentarzu.

Czego się w takim stanowisku promocyjnym wystrzegać?

Na pewno rzeczy nie związanych z Twoją firmą. W tym roku prym wiodły stanowiska z VRem. Było stanowisko na którym mogłem zagrać w escape room w okularach VR…ale nie miało to związku z działalnością samej firmy, przez co wspomnienie gry w żaden sposób nie przypomina mi o samej firmie.

Co z tą Polską?

Niestety Polska na tle technologicznych gigantów wypadła raczej mizernie. Wiekszość stanowisko to prosta ścianka z logiem firmy i ktoś siędzący przy stoliku obok niej. Takie stanowiska przyciągały mniej uwagi, przez co wynajem takiego „boxa” (około 40 tys euro) prawdopodobnie się nie zwrócił. Jeżeli chcesz uniknąć takiego błędu w przyszłości w swojej firmie – zapraszam do kontaktu z dziewczynami z Arch Vis Studio, celem zrobienia projektu dopasowanego do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *