Opublikowano Dodaj komentarz

Shutterstock – ile można zarobić?

zarobki shutterstock ile można zarobić

Zakładając konto na Shutterstock Contributor sama zastanawiałam się, czy gra jest warta świeczki, ile można zarobić i czy włożona w to praca kiedyś się zwróci?

Z moich obserwacji wynika, że powstają całe firmy zatrudniające pracowników do robienia zdjęć i grafik na sprzedaż na stockach. Zarabiają setki tysięcy dolarów w ciągu miesiąca.

Natomiast mnie najbardziej interesowało ile jestem w stanie zarobić na swojej własnej pracy. I co najlepiej się sprzedaje. Przyznam, że statystyki zdobyte na swojej własnej skórze są dla mnie dosyć zaskakujące.

W swoim portfolio mam obecnie 262 grafiki i jedno zdjęcie. Większość z tych grafik dodałam w pierwszym roku od założenia konta sprzedawcy. Wynika to z tego, że miałam wtedy więcej czasu. Nadal staram się co jakiś czas dodawać coś nowego ze względu na to, że zaobserwowałam, że wpływa to pozytywnie na sprzedaż grafik, które już posiadam.

Co tak na prawdę najlepiej się sprzedaje na Shutterstock w moim przypadku?

Pomyślałam, że najlpeiej będzie pokazać to na prawdziwych przykładach. Obrazek poniżej to screenshot z mojego konta zrobiony w maju 2020 roku.

Co mnie zaskoczyło? Właściwie to, że sprzedają się na prawdę najprostsze grafiki. Hitem w moim przypadku okazał się złoty podział, który do tej pory sprzedał się 114 razy.

Co z mojego doświadczenia ma wpływ na to jak dana grafika / zdjęcie się sprzedaje?

  • wg. najważniejsze jest, żeby pomyśleć co się komu może przydać – czyli najprościej mówiąc jakie są potrzeby rynku.
  • dobrze dobrane słowa kluczowe, tutaj też trzeba pomyśleć lub może wyszukać na podstawie podobnych przykładów jakich słów użyć, żeby zdjęcie/grafika trafiła do osoby kupującej
  • regularne dodawanie konentu do swojego konta, nawet jeśli oznacza to jedną grafikę, czy zdjęcie na miesiąc. Na prawdę warto.

Ja osobiście jestem zadowolona z tego, że założyłam konto sprzedawcy. Nie jestem na pewno w stanie się z tego utrzymać, ale jest to bardzo miły dodatek do codziennych zarobków. W moim przypadku piersze zarobki zaczęły się po miesiącu od założenia konta. Pierwszą wypłatę dostałam po ok. 3 miesiącach.

Konto sprzedawcy możesz założyć na: Shutterstock Contributor , a jeśli potrzebujesz więcej informacji jak to zrobić wejdź na https://arch-vis-studio.pl/konto-sprzedawcy-na-shutterstock-jak-zalozyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *