Opublikowano Jeden komentarz

Konto sprzedawcy na Shutterstock, jak założyć?

konto na shutterstock

Zarabiaj pieniądze robiąc to co kochasz, tak brzmi hasło przewodnie Shutterstocka.

„Join Shutterstock’s global community of contributors and earn money doing what you love.” Jest to pierwsze zdanie jakie czytamy przy zakładaniu konta kontrybutora.

Ile można zarobić na sprzedaży zdjęć na Shutterstocku? To chyba najczęściej zadawane pytanie, tuż po nim jest co sprzedaje się najlepiej. Jednym z najlepiej zarabiających na Stockach ludzi jest Yuri Arcurs, którego miesięczna wypłata z Shutterstocka potrafiła sięgnąć 64.000 $. W tej chwili posiada już nawet własną stronę do sprzedaży zdjęć https://peopleimages.com/

Założenie konta jest bezpłatne, nie musimy inwestować niczego poza czasem, który jest potrzebny na założenie go. Jest to ok 5 minut roboty. Link do strony, gdzie można założyć konto kontrybutora: Shutterstock Contributor

Jak założyć konto i jakie dane musimy podać?

Po wejściu w link zostaniemy przekierowani do strony, gdzie klikamy „get started” lub „sign up”. Dane jakie są potrzebne nam sam początek do założenia konta to Imię i Nazwisko (wpisywane bez polskich znaków), login, adres e-mail i hasło. Zaznaczamy też, że mamy ukończone 18 lat.

Po potwierdzeniu maila, zostaniemy poproszeni o podanie adresu:

konto shutterstock

Po wypełnieniu adresu będziemy mogli już dodawać zdjęcia, czy grafiki do akceptacji naszego konta jako sprzedawcy. Kiedy ja zakładałam konto wymagany był też skan dowodu osobistego, ale w tej chwili nie jest on konieczny.

konto shutterstock zakładanie

Żebyśmy mogli sprzedawać i zarabiać musimy przejść pozytywną weryfikację dodanych przez nas zdjęć przez Shutterstock. Trwa ona raczej szybko, dzień lub dwa maksymalnie. Może być nawet kilka godzin.

Jak widać założenie konta jest szybkie i proste, a jak odpowiednio się zaangażujemy i popracujemy nad dodawanym kontentem to szybko może nam się rozkręcić sprzedaż. Mi pierwsza grafika sprzedała się po 2 tygodniach od założenia konta i od tamtej pory mam regularny dochód ze sprzedaży.

 

 

1 komentarz do “Konto sprzedawcy na Shutterstock, jak założyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *